aktualności

Rejonowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Bosko

dodano: 2015-11-23 12:11:15

Dnia 20 listopada 2015 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Bosko. Konkurs odbył się w roku Jubileuszu 200. rocznicy urodzin Świętego. Skierowany był do uczniów szóstych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Na zaproszenie odpowiedziało 20 uczniów wraz z katechetami ze szkół podstawowych nr 1 w Szubinie i w Królikowie oraz z gimnazjow: nr 1 i nr 2 w Szubinie, w Rynarzewie i w Kowalewie.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 38 pytań o życiu i działalności św. ks. Jana Bosko. Ks. Bosko jest patronem młodzieży i mlodzież rzeczywiście wykazała się ogromną wiedzą o nim. Świadczyła o tym bardzo wysoka punktacja końcowa i niewielkie różnice między zawodnikami.
Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szubinie:
I miejsce – Dawid Gelert, kl. II b,
II miejsce – Julia Kubiak, kl. II a
III miejsce – Weronika Berdowska. Kl, II a.
Kilka dni wcześniej rozstrzygnięto także Konkurs Plastyczny zatyt. „Święty Jan Bosko... z dziećmi, dla dzieci”. w którym wzięli udział uczniowie szkól podstawowych z Szubina.
W kategorii klas: I – III poszczególne miejsca zdobyli:
I miejsce – Natalia Brzeczka, kl. II b,
II miejsce – Maciej Sobczak, kl. II d,
III miejsce – Julia Grabowska, kl. III b.
W kategorii klas: IV – V:
I miejsce – Przemyslaw Warjam, kl. IV b
II miejsce – Kinga Brzykcy, kl. IV b,
III miejsce – Dominika Luchowska, kl. IV b.
Wyróżnienia zdobyły: Zofia Kwiatkowska z kl. I c i Wiktoria Kłosowska - kl. III a.
Prace plastyczne dzieci można było podziwiać podczas konkursu wiedzy o Janie Bosko. Po zakończeniu konkursu wiedzy, dzieci z SP 2 pod kierunkiem p. katechetki Anny Pokorzyńskiej, przedstawiły krótką sztukę ukazującą działalność św. księdza Jana Bosko.
Po występie laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i drobne pamiątki. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem i wspólną fotografią wszystkich uczestników.
Organizatorami konkursów: wiedzy i plastycznego o św. Janie Bosko były odpowiednio: Jolanta Makowiecka, katechetka Gimnazjum nr 1 w Szubinie oraz Anna Pokorzyńska, katechetka Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.
Tekst. J. Makowiecka
Więcej zdjęć na naszej stronie ---TUTAJMuzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan