aktualności
Ocalić od zapomnienia - wystawa pokonkursowa
dodano: 2010-05-07 10:05:28
WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII
fot. Kamila Czechowska, Katarzyna Cieniuch, Piotr Bembenek
6 maja otworzyliśmy nową wystawę czasową Życie codzienne w XX wieku. Przybyłych gości powitała dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska. Na spotkaniu obecni byli burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński, radni powiatowi Artur Michalak i Andrzej Kinderman, radny Zdzisław Pilarski, dyrektorzy szkół, uczestnicy konkursu, mieszkańcy gminy. Atrakcją podczas spotkania był występ przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Szubinie, które zatańczyły poloneza i kilka tańców ludowych, tańcom towarzyszył również śpiew. „Pałuczaki” zaprezentowały występ przygotowany przez Jolantę Storzyńską.
Na ekspozycję nowej wystawy składa się sprzęt gospodarstwa domowego m.in. żelazka, maszyny do szycia, lampy naftowe, magiel, szklana tarka, wózek dla dziecka, radia, akordeon oraz zdjęcia portretowe i książki z początku XX w.
Wystawa to także zdjęcia nagrodzone w konkursie fotograficznym Ocalić od zapomnienia – tradycyjna zabudowa wsi i miast zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Urząd Miejski w Szubinie. Spotkanie to było również podsumowaniem tegoż konkursu. Wzięły w nim udział 44 osoby. Prace oceniane zostały w dwóch kategoriach: Młodzież i Dorośli. Prace w kategorii Młodzież nadeszły ze szkół w Kcyni, Rynarzewie i Szubinie. Komisja w składzie Anna Duda-Nowicka, Henryk Wojtas, Piotr Bembenek, Iwona Kubiak, Katarzyna Cieniuch nagrodziła 8 prac, wyróżniła także 8. Konkurs podsumowała i nagrody wręczyła Iwona Kubiak.
Kategoria: Młodzież Prace nagrodzone: Mateusz Bartkowiak, Agnieszka Piela, Cezary Polański, Hanna Prusak, Weronika Tobijańska
Wyróżnione: Krzysztof Bartkowiak, Wiktoria Dembska, Anita Plamowska, Jagoda Szpulecka, Karolina Załęgowska
Kategoria:
Dorośli Prace nagrodzone: Małgorzata Staszak, Kamil Libront, Jacek Gacki Wyróżnione: Ewa Wawrzyn, Artur Przemorski, Andrzej Schmidt
Wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzania wystawy, na której zgromadzono rzeczy nieużywane w dzisiejszym świecie. Dla młodszych odbiorców wystawy jest to zatem okazja do poznania ich przeznaczenia.
|