aktualności

XXVII eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej dla powiatu nakielskiego

dodano: 2017-11-10 14:11:16

W dniu 9 listopada 2017 roku w Sali Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbyły się XXVII eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej dla powiatu nakielskiego, której organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Do testu przystąpiło 23 młodych rolników (do lat 40) z powiatu nakielskiego. Test liczył 40 pytań na odpowiedzi których uczestnicy mieli 60 minut czasu.
Po zakończeniu testu Komisja Egzaminacyjna w składzie:
- Alicja Hoffmann, przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Szubinie
- Zdzisław Żygas, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Nakle
- Tomasz Kokoszewski, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Nakle
Dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców.
I miejsce zdobył wielokrotny już laureat poprzednich edycji olimpiad rolnik z Króikowa gm. Szubin Dariusz Nowastowski,
II miejsce zajął rolnik z Trzeciewnicy gm. Nakło Tomasz Sadowski,
III miejsce zajął rolnik ze Smolnik gm. Szubin Adam Tabuła
W czasie obrad Komisji rolnicy wysłuchali szkolenia na temat: Rachunkowość rolna w gospodarstwie rolnym, które przeprowadził Tomasz Wachowiak - doradca KPODR.
Dzięki licznym sponsorom jak Urzędy Gmin, Starostwo Powiatowe, Banki Spółdzielcze, Bank BGŻ, firmy obsługujące rolników oraz osoby prywatne z terenu powiatu nakielskiego wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Zwycięzca weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 listopada w Przysieku.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za ufundowane nagrody oraz Pani Dyrektor Muzeum w Szubinie Kamili Czechowskiej za udostępnienie pomieszczeń w celu przeprowadzenia olimpiady.
Tekst: Tomasz Wachowiak
Więcej zdjęć ---------TUTAJMuzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan