aktualności

Spotkanie z red. Moniką Siwak-Waloszewską

dodano: 2018-09-11 15:09:49

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej Szubin 2018 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szubinie zaprosił 10 września 2018 r. do Muzeum Ziemi Szubińskiej na spotkanie z red. Moniką Siwak-Waloszewską (Polskie Radio PiK) pt. W poszukiwaniu człowieka: odkrywanie uniwersalnych wartości poprzez reportaże radiowe. Zebranych powitała prezes AK Danuta Siewkowska i dyrektor muzeum Kamila Czechowska, które podziękowały inicjatorce Marzenie Mierzwińskiej. Następnie oddano głos bohaterce spotkania, która zabrała zgromadzonych w magiczny świat radia i poleciła reportaże swoich kolegów z Radia PiK.
Monika Siwak-Waloszewska. Szubinianka. Ukończyła SP nr 2 w Szubinie, II LO w Bydgoszczy i polonistykę z filmoznawstwem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktor nauk humanistycznych. Od 20 lat radiowiec. W swojej pracy naukowej opisała wizerunki dziennikarzy w polskim filmie fabularnym okresu PRL. Jako reporterka ma niezwykłą możliwość spotykania na co dzień najróżniejszych ludzi, odwiedzania najróżniejszych miejsc i poznawania historii, które często są bardziej niezwykłe niż najwymyślniejsze scenariusze filmowe. Autorka m.in. kilkudziesięciu reportaży radiowych. Pomysłodawczyni Klubu Reportażu w Polskim Radiu PIK. Miłością do radia i radiowego reportażu - najbardziej intymnej formy opowieści o ludzkich losach - stara się zarażać m.in. studentów dziennikarstwa UKW.

Więcej zdjeć TUTAJMuzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan