aktualności

Pluszowy wilk na turnieju w ramach rocznicy powstańczej

dodano: 2019-01-10 16:01:33

W sali gimnastycznej "Małej Jedynki" odbył się turniej dla dzieci z klas "O" o pluszowego wilka. Zawody zostały zorganizowane przez Urząd Miejski w Szubinie i Muzeum Ziemi Szubińskiej w ramach obchodów setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
O pluszowego wilka w koszulce z flagą powstańczą rywalizowały dzieci ze szkół w Kowalewie, Turze, Rynarzewie i Szubinie. Otwarcia turnieju dokonała Zastępca Burmistrza Szubina Pani Wioletta Borys-Stachowiak. Organizatorzy przygotowali łącznie osiem konkurencji, z czego dwie polegały na ułożeniu wielkich puzzli o tematyce powstańczej. W pozostałych konkurencjach dzieci musiały wykazać się sprawnością fizyczną. Emocje były ogromne, ale i zabawy co niemiara.
W turnieju udział wzięło blisko sto osób. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i upominki. Najlepsza okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie i to właśnie do tej placówki powędrował pluszowy wilk.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w turnieju oraz Pani Wicedyrektor Elżbiecie Getler za udostępnienie sali gimnastycznej i pomoc w organizacji zawodów.
autor: Beata Danielewska-Szymczak
Więcej zdjęć -tutajMuzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan