aktualności

Gra Terenowa pt. Kompanie powstańcze na ulicach Szubina

dodano: 2019-01-10 16:01:37

W ramach obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Szubinie 11 stycznia 2019 r. w Szubinie odbyła się Gra Terenowa pt. Kompanie powstańcze na ulicach Szubina. Organizatorami gry terenowej było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. ks. Ludwika Sołtysińskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Partnerami w grze był Urząd Pocztowy w Szubinie i Urząd Miejski w Szubinie.
W grze wzięło udział sześć zespołów po trzy osoby z opiekunami z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie - Piotr Szybowicz, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie - Marlena Posadzy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie - Mariola Polańska i Klaudia Posłuszna, Szkoły Podstawowej w Turze - Maciej Kozerewicz, Szkoły Podstawowej w Kowalewie Wlkp. Hanna Molenda i Rafał Graba, Młodzież miała do rozwiązania dziesięć zadań na terenie miasta. Uczestnicy gry wyruszyli zaopatrzeni we flagi powstańcze z Muzeum Ziemi Szubińskiej, a zakończyli działanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Na zakończenie gry młodzież wraz z opiekunami otrzymała upominki ufundowane przez organizatorów oraz dyplomy i flagi powstańcze dla szkół, które reprezentowali. Grę podsumowały i upominki wręczyły dyrektor Szkoły Podstawowa nr 2 Gabriela Rojek, prezes Mariola Polańska z Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Szubinie i dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska.

Więcej zdjęć --TUTAJMuzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan