aktualności

Bieg Tropem Wilczym

dodano: 2020-03-02 12:03:31

1 marca 2020 r. na terenie szubińskiego lasku Wesółka już po raz czwarty odbył się Bieg Tropem Wilczym pod honorowym patronatem burmistrza Szubina. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin Szubiniacy i było współfinansowane ze środków powiatu nakielskiego.
Bieg Tropem Wilczym to cykliczna impreza sportowa łącząca upamiętnienie bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych z aktywną formą spędzania wolnego czasu, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń gminy Szubin. To wyjątkowe wydarzenie każdego roku przyciąga wielu uczestników, w tym całe rodziny.
Uczestnicy startowali w następujących kategoriach: biegi dla dzieci na dystansie 200/500/900 metrów; bieg główny, rodzinny na dystansie 1963 metrów, wskazujący datę śmieci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka Lalka; biegi dodatkowe na dystansach 3,3 km, 6,6 km, 10 km i 20 km; Nordic Walking na dystansach 3,3 km, 6,6 km i 10 km. Równolegle do prowadzonych zmagań sportowych, na szubińskiej strzelnicy odbywały się zawody w strzelaniu. Dzięki uprzejmości Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna otwarto również okolicznościową wystawę. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za okazane wsparcie, a w szczególności powiatowi nakielskiemu, gminie Szubin, GS Samopomoc Chłopska w Szubinie oraz zarządowi Banku Spółdzielczego.
Tekst: Patryk Dzikowski, Zdjęcia Muzeum Ziemi Szubińskiej/Kamila Czechowska, Iwona Kruk.


Więcej zdjęć --TUTAJ

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan