aktualności

#niezła sztuka - nowe działania na czas muzealnych ograniczeń część 1.

dodano: 2020-03-31 13:03:06

Od 1 kwietnia 2020 r. (to nie żart) Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna realizować będzie nowy projekt. Działanie pod tytułem #niezła sztuka - to nowa inicjatywa na czas muzealnych ograniczeń związanych z wirusem. Obostrzenia zamknęły muzealne mury dla zwiedzających, ale za murami praca trwa. Szubińskie muzeum poszukuje interesujących dla odbiorcy form komunikacji, których podstawą są zbiory liczące ponad 30.000 pozycji katalogowych.
Kolekcja obrazów ze zbiorów muzeum warta jest poznania. Jej szczególna wartość związana jest z faktem, że w większości dotyczy ona naszego terenu. Ma to związek nie tylko z osobą twórcy, ale także z tematyką gromadzonych dzieł. Na obrazach i innych pracach plastycznych ze zbiorów naszego muzeum często gości tematyka regionalna, a niekwestionowanym zwycięzcą jest nasze miasto Szubin.
Jako pierwszy prezentujemy obraz autorstwa Macieja Jelińskiego związany z ruinami zamku Sędziwoja. Praca powstała w 2017 r. Obraz na co dzień prezentowany jest na muzealnej wystawie stałej dotyczącej dziejów zamku i miasta. Autor pracy Maciej Jeliński (ur. 1967 r.) mieszka i tworzy w Szubinie, przez wiele lat związany był z Szubińską Grupą Plastyków Plama's, której był prezesem. Przez wiele lat, z sukcesem, prowadził wraz z żoną Natalią własną, niezależną galerię Korytarzyk.
Obraz Macieja Jelińskiego, a w kolejnych odsłonach innych autorów można obejrzeć pod adresem poniżej:
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1240

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan