aktualności

Zrób historyczne zdjęcie w czasie pandemii

dodano: 2020-04-14 15:04:22

Nasza codzienność w ostatnich tygodniach zmieniła się diametralnie. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zachęca do wykonywania zdjęć w czasie pandemii, gdyż to nie jest zwyczajny czas, nie spędzamy go tak, jak byśmy chcieli. Muzeum zachęca mieszkańców miasta i gminy Szubin do dokumentowania otaczającego nas świata, a także nas samych: w kolorowych maseczkach, stojących w przepisowej odległości w kolejce do sklepu, z dziećmi w domu podczas nauki czy zabawy, podczas wspólnego oglądania nabożeństw za pośrednictwem internetu. Zachęcamy naszych mieszkańców, by utrwalili za pomocą tradycyjnego aparatu czy tego w telefonie komórkowym jak wygląda świat w obecnej sytuacji! Te zdjęcia stworzą niezwykłą galerię i będą za kilka czy kilkadziesiąt lat wartościowym świadectwem dla przyszłych pokoleń.
Zrób zdjęcie, wyślij je do muzeum na adres e-mailowy: muzeum@szubin.net a razem stworzymy niezwykłą galerię obrazującą dzisiejszą sytuację. Zgromadzony zbiór zdjęć trafi do zasobów archiwalny naszej placówki. Dzisiejsze wydarzenia za chwilę są już historią.
Wysłanie zdjęcia jest jednoznaczne z potwierdzeniem, że jest się jego autorem, posiada się zgodę osób uwiecznionych na zdjęciu, udziela się zgody na jego wykorzystanie w ramach działalności statutowej Muzeum Ziemi Szubińskiej. Gdy "zaraza" minie będziemy kontaktować się z autorami zdjęć. Apel kierowany jest do mieszkańców miasta i gminy SzubinMuzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan