aktualności

Gra miejska już za nami!

dodano: 2020-09-18 08:09:12

W sobotę, 19 września 2020 r. odbyła się zorganizowana przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna gra miejska. Wydarzenie to element, realizowanego przez muzeum projektu, pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad. Około 80 osób z miasta i gminy Szubin wzięło udział w projekcie. Koordynatorem i autorem projektu była kustosz Kamila Czechowska, która wraz z Patrycją Banasiak, Iwoną Kruk, Agnieszką Rybacką, Sylwią Banasiak, Piotrem Bembenkiem, Towarzystwem Historycznym z Kcyni na czele z prezesem Piotrem Dąbrowskim, Rejonową Biblioteką Publiczną, Szubińskim Towarzystwem Kulturalnym zrealizowali projekt gry miejskiej. W projekcie wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Królikowie, Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Feniks w Szubinie oraz osoby indywidualne. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Kamila Jakubiak, Barbara Kowalewska, Hanna Molenda, Dorota Nowicka, Mariola Polańska, Hubert Stręk, Dorota Tumiłowicz-Lesiuk. Reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 dopingowała dyrektor Marlena Posadzy.
Gra rozpoczęła się zbiórką w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie Kamila Czechowska zapoznała zebranych z projektem, działaniami w ramach gry miejskiej i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi uczestników. Każda z grup otrzymała kartę gry, długopis, a także pakiet wyżywienia. Z uwagi na panującą pandemię start grup uczestników nastąpił w różnych godzinach. Uczestnicy poproszeni zostali o zachowanie reżimu sanitarnego. W punktach na terenie miasta, gdzie planowano realizację gry dostępny był płyn do dezynfekcji a koordynatorzy zadań przestrzegali obowiązujących wytycznych. Na terenie Szubina uczestnicy realizowali specjalnie przygotowane zadania. Podsumowanie gry odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie na uczestników czekał ponownie słodki poczęstunek i okolicznościowy kubek.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej". Tytuł projektu Muzeum Ziemi Szubińskiej: Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad. Wartość projektu wynosi 13 600 zł. z czego dofinansowanie to 12 200 zł.
Więcej zdjęć --TUTAJ
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1257

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan