aktualności

Lot ptaka nad szubińskimi ruinami

dodano: 2020-12-03 08:12:23

Dwa tygodnie temu Muzeum Ziemi Szubińskiej ogłosiło apel związany ze zdjęciami wykonanymi na szubińskich ruinach, gdzie trwają prace polegające na rewitalizacji zabytkowego obiektu. Jest już kolejny odzew na muzealny apel. Aktualnymi zdjęciami ruin szubińskiego zamku podzielił się z Muzeum Maciej Rejment. Zdjęcia, których wersję cyfrową przekazał Maciej Rejment, ukazują ruiny z lotu ptaka. Ta perspektywa budzi ogromne zainteresowanie wśród odbiorców muzealnych wystaw i wydawnictw. Serdecznie dziękujemy za zdjęcia, które wykorzystane zostaną w działaniach muzealnych w 2021 r.
Muzeum Ziemi Szubińskiej posiada w swoich zbiorach liczne zdjęcia dokumentujące pozostałości po średniowiecznym zamku. W przyszłości planowana jest wystawa, która związana będzie z historią zamku i miasta, a co za tym idzie także z ludźmi zamieszkującymi gród Sędziwoja. Muzeum zwraca się z apelem do mieszkańców Szubina, by udostępnili archiwalne zdjęcia, które wykonane zostały na ruinach zamku w Szubinie.
Jeśli mają Państwo takie zdjęcia w swoich domowych archiwach i chcą je udostępnić szerszej publiczności, to prosimy o kontakt z Muzeum pod nr telefonu: 52 384 24 75 lub e-mail: muzeum@szubin.net. Podczas rozmowy czy wymiany e-maili (z powodu obostrzeń związanych z COVID) ustalimy termin i sposób udostępnienia zbiorów celem wykonania kopii. Zeskanowane zdjęcia zasilą archiwum cyfrowe związane z dziejami Szubina i Ziemi Szubińskiej, które cały czas tworzone jest w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan