aktualności

Świąteczna wystawa na szubińskim rynku - zapraszamy do zwiedzania

dodano: 2020-12-07 10:12:03

W poniedziałek, 7 grudnia 2020 r. pracownicy Muzeum Ziemi Szubińskiej - Kamila Czechowska, Iwona Kruk, Sylwia Banasiak - zamontowali na szubińskim rynku wystawę, która dostępna będzie do lutego 2021 r.
Tradycyjnie grudzień w murach Domu Polskiego, siedzibie szubińskiego muzeum, to prawdziwie magiczny czas. Od początku miesiąca trwają prace nad wystrojem ,,dużej sali''. Ubieramy trzymetrową choinkę w ozdoby wykonane ręcznie i rozświetlamy ją ,,milionem'' migocących światełek. W oknach pojawiają się śnieżne, zimowe witraże. Wyjmujemy eksponaty i tworzymy wystawę o tradycji świąt Bożego Narodzenia na Pałukach. W kolejnych dniach sala rozbrzmiewa gwarem uczestników świątecznych zajęć. Najmłodsi wykonują ozdoby choinkowe i kartki z życzeniami, a starsi zdobią techniką decoupage lub quillingu. Muzealnicy opowiadają o tradycyjnych świętach i związanych z tym obyczajach. Uczestnicy dzielą się informacjami o świętach w swoich domach. Zapach pierników i świerku unosi się nad salą. W przyjaznej i kreatywnej atmosferze odliczamy dni do wspaniałego, świątecznego koncertu...
Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna wysyła do Państwa świąteczną kartę pocztową. Nasza kartka jest wyjątkowa dzięki zbiorom Biblioteki Narodowej w Warszawie. Specjalnie dla Państwa prezentujemy świąteczne karty autorstwa wybitnych polskich artystów, którzy tworzyli na przełomie XIX i XX w. Wystawa dostępna będzie do lutego 2021 r.
Zapraszam do zapoznania się z ekspozycją.


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan