aktualności

Czarno-białe ruiny zamku Sędziwoja w naszych zbiorach

dodano: 2020-12-18 13:12:17

Był czas 650-lecia miasta, czas powstania wielkopolskiego, czas odbudowy pomnika nad powstańczą mogiłą, czas jubileuszu kościoła, a teraz nadchodzi czas zamku Sędziwoja z zacnego rodu Pałuków i jego następców oraz tego co z tego zamku zostało. Samozwańczo ogłaszamy ROK 2021 W SZUBINIE ROKIEM ZAMKU-RUIN ZAMKU. A kolejne zamkowe zdjęcia przekazała nam Krystyna Kilińska. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy inne osoby, które posiadają w swoich domowych archiwach czy albumach zdjęcia, by podzielili się nimi z Muzeum i resztą naszej lokalnej społeczności.
Muzeum Ziemi Szubińskiej posiada w swoich zbiorach liczne zdjęcia dokumentujące pozostałości po średniowiecznym zamku. W przyszłości planowana jest wystawa, która związana będzie z historią zamku i miasta, a co za tym idzie także z ludźmi zamieszkującymi gród Sędziwoja. Muzeum zwraca się z apelem do mieszkańców Szubina, by udostępnili archiwalne zdjęcia, które wykonane zostały na ruinach zamku w Szubinie.
Jeśli mają Państwo takie zdjęcia w swoich domowych archiwach i chcą je udostępnić szerszej publiczności, to prosimy o kontakt z Muzeum pod nr telefonu: 52 384 24 75 lub e-mail: muzeum@szubin.net. Podczas rozmowy czy wymiany e-maili (z powodu obostrzeń związanych z COVID) ustalimy termin i sposób udostępnienia zbiorów celem wykonania kopii. Zeskanowane zdjęcia zasilą archiwum cyfrowe związane z dziejami Szubina i Ziemi Szubińskiej, które cały czas tworzone jest w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan