aktualności

Muzeum czynne od 1 lutego w reżimie sanitarnym

dodano: 2021-02-01 14:02:39

Po uzgodnieniach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nakle nad Notecią Muzeum Ziemi Szubińskiej wznawia możliwość zwiedzania wystaw od dnia 1 lutego 2021 r.
Godziny pracy Muzeum: poniedziałek-piątek: 8.00:16.00. Godziny zwiedzania Muzeum: poniedziałek-piątek: 8.00:15.00. Godziny wejścia na wystawy: poniedziałek-piątek: 8.00:15.00. Zwiedzanie Muzeum w grupach zorganizowanych w innym terminie jest możliwe po uprzedniej rezerwacji telefonicznej zgłoszonej pod numerem tel. 523842475 w godz. 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku. Muzeum jest czynne dla zwiedzających także w każdą pierwszą niedzielę miesiąca za wyjątkiem 4 kwietnia (zamiennie wprowadzono 11 kwietnia) w godzinach 12-16.
Dystans między pracownikami powinien zostać zachowany przynajmniej z 1,5 m odstępem. Pracownicy Muzeum mający kontakt z odwiedzającymi, kupującymi wyposażeni są w maseczki, przyłbice ochronne i rękawiczki jednorazowe.
Ze względów bezpieczeństwa obowiązują ograniczenia dotyczące liczby osób jednocześnie przebywających na terenie ekspozycji stałych i czasowych. W Muzeum może przebywać maksymalnie 1 osoba na 15m2. Ekspozycje można zwiedzać indywidualnie i grupowo. Preferowane jest zwiedzanie indywidualne. Maksymalna liczba osób w grupie to 5 osób. Grupy zorganizowane liczące więcej niż 5 osób będą dzielone na mniejsze grupy. Wejścia na wystawy odbywają się o wyznaczonych godzinach. Grupy wchodzą na wystawę stałą co 15 lub 30 minut.
Zwiedzający zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki czy przyłbicy. Ograniczenie nie dotyczy: dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osób, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane). Zalecane jest używanie rękawiczek jednorazowych podczas zwiedzania wystaw.
Zwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściu. Muzeum zapewnia środki ochrony osobistej dla zwiedzających w postaci: płynów do dezynfekcji rąk ustawionych w przestrzeniach ogólnie dostępnych i toaletach, rękawiczek jednorazowych typu „zrywka” dostępnych u pracowników Muzeum, maseczek jednorazowych dostępnych u pracowników Muzeum. Zwiedzający zobowiązani są do wypełnienia formularza wywiadu epidemiologiczny dot. koronawirusa.
Przy kasie, sklepiku może przebywać tylko 1 osoba, pozostałe muszą czekać w odległości 3,5 m. Zawiesza się pozostawianie odzieży w szatniach. W budynku Muzeum działa sieć monitoringu rejestrująca obraz.
Z uwagi na obowiązujące ograniczenia dotyczące ograniczenia w dopuszczalnej licznie uczestników - maksymalnie 1 osoba na 15m2 obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych.

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan