aktualności

Międzynarodowa Wystawa Grafiki połączona z zajęciami praktycznymi

dodano: 2021-09-16 14:09:47

W czwartek, 16 września w Muzeum Ziemi Szubińskiej Starosta Nakielski Tadeusz Sobol uroczyście
otworzył wystawę grafiki z powiatu Elbe-Elster i powiatu nakielskiego. O wystawie i współpracy między powiatami mówili obok starosty nakielskiego także przedstawiciel powiatu Elbe-Elster Dieter Jagode oraz dr Kamila Czechowska z muzeum. Wernisażowi towarzyszyły warsztaty z monotypii prowadzone przez Marcina Otto, którego rysunki można oglądać na wystawie. W warsztatach wzięła udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie pod opieką Klaudii Bethke i Aurelii Kasprzak.
Wśród gości znaleźli się m.in. zastępca burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, wicestarosta Tomasz Miłowski, członkowie zarządu powiatu Beata Danielewska-Szymczak i Ignacy Pogodziński, Rozalia Wencel radna rady powiatu, radny rady gminy Artur Michalak, prezes Grupy Plastyków Plama's Hanna Zawadzka-Pleszyńska, dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej Mirosław Rzeszowski. Wernisaż prowadził Jacek Pasieka ze starostwa.
Przez okres prezentowania wystawy w muzeum będzie można wziąć udział w zajęciach z wykonywania linorytu. Warsztaty prowadzić będzie Hanna Zawadzka-Pleszyńska. W celu umówienia się na warsztaty prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty z muzeum.

Marcin Otto to rodowity mieszkaniec Nakła nad Notecią. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął już od najmłodszych lat. Początkową inspiracją byli rodzice, którzy są również plastykami. Kolejnym etapem w rozwoju artystycznym było ukończenie w roku 2005 Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Dalszym krokiem były studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zrobił dyplom w pracowni rysunku u prof. Janusza Karwackiego w roku 2010. Obecnie zajmuje się grafiką użytkową, od roku 2010 pracuje jako grafik DTP. W wolnym czasie wykonuje rysunki i grafiki w technikach mieszanych oraz maluje techniką olejną i akrylową. Swoje prace prezentował w Polsce i za granicą, m. in. u partnera powiatu nakielskiego – w powiecie Elbe-Elster w Finsterwalde i Elsterwerda.

Wystawa czynna do połowy października 2021 r.
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1274

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan