aktualności

Biało-czerwone zajęcia w muzeum

dodano: 2022-05-01 13:05:07

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się spotkanie dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr.2 w Szubinie. W spotkaniu brały udział „Biedronki, Pszczółki, Skrzaty, Smerfy, Jeżyki i Tygryski” wraz z opiekunkami oraz dyrektor przedszkola Ireną Mastalerz. Spotkanie miało na celu przedstawienie symboli narodowych Polski oraz krótkiej historii naszego kraju. Przedszkolaki miały szanse wykazać się wiedzą o Polsce, znajomością barw narodowych i godła. Nie zabrakło też wiedzy geograficznej, matematyki i języka polskiego, dzięki której dzieci zaprezentowały naszych sąsiadów.
Na początku spotkania, uroczyście zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski. Następnie kustosz muzeum dr Kamila Czechowska, zachęcając do aktywnego udziału, dopytywała dzieci o symbole narodowe. Dzięki zaangażowaniu opiekunek, większość przedszkolaków była ubrana w barwy narodowe, co pozwoliło stworzyć żywą flagę. Znajomość liter, również się przydała m.in. do ułożenia napisu „POLSKA” . Następnie dzieci przypomniały sobie sąsiadów naszego kraju, poznały granice, które same wytyczały na mapie Polski. Na zakończenie spotkań, dyrektor muzeum, pokazała, że symbole narodowe używane są również podczas ważnych wydarzeń sportowych i nie tylko. Zachęciła także do wywieszenia flagi przy naszych domach z okazji zbliżających się świąt majowych.
Każda z grup chętnie brała udział w żywej lekcji a wiedza, którą posiadają w tak młodym wieku, powinna być wzorem dla starszych kolegów.
Autor tekstu: Zuzanna Glapa
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1304

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan