aktualności

Zapraszamy na Projekt Kobieta 2022

dodano: 2022-06-02 13:06:55

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i Dyrektor Muzeum Kamila Czechowska zapraszają na wydarzenie pod patronatem Przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Kijowskiej i Zastępcy Burmistrza Szubina Wioletty Borys-Stachowiak pt. Projekt Kobieta 2022. Kobieta w dziejach Szubina. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Szubińskiej w czwartek, 9 czerwca o godz. 18.00.
Program przewiduje minirecital pianistyczny w wykonaniu prof. Elżbiety Szubertowskiej, wprowadzenie do wystawy pt. KOBIETA W DZIEJACH SZUBINA autorstwa dr Kamila Czechowska, przedstawienie działania pt. PROJEKT KOBIETA 2022 wystawa 32 portretów kobiet z miasta i gminy Szubin autorstwa fotografki Natalii Stępniewskiej i na zakończenie występ Jolanty Muzalewskiej pn. KOBIETA W ROLI GŁOWNEJ.
Wydarzenie jest pokłosiem ogłoszonego przez Muzeum Ziemi Szubińskiej projektu, którego bohaterkami są kobiety. „Projekt przewiduje wystawy, które będą łączyć dwa światy. Ten historyczny, który skrywają archiwa i współczesny. W części współczesnej prezentowane będą portrety kobiet, które są związane z miastem i gminą Szubin. Będą to portrety osób, które wyraziły zgodę na wykonanie fotografii. To ukłon w stronę kobiet, które w przeszłości nie mogły w pełni rozwinąć skrzydeł. Oddajemy głos kobietom, którym przyszło żyć, działać, pracować w 2022. Chcemy poznać i przedstawić kobiety, które są aktywne na różnych polach” – tymi słowami muzeum zachęcało do udziału w projekcie.

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan