aktualności

Dożynki, dożynki, i po dożynkach...

dodano: 2022-09-04 13:09:46

Tradycyjnie Muzeum Ziemi Szubińskiej brało udział w dożynkach gminnych, które w 2022 r. odbyły się w Turze. Wspaniale zorganizowana impreza odbyła się w niedziele, 3 września. Szubińskie muzeum przygotowało na tę okoliczność kilka atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Można było m.in. zapoznać się z wystawą okolicznościową dotyczącą historii Turu; zakupić pamiątki związąne z miastem i gminą Szubin; wykonać pamiątkowe, "skrzydlate" zdjęcie na ściance pt. Szubin - pod dobrymi, pałuckimi skrzydłami; wziąć udział w konkursie na wyrób masła metodą tradycyjną. Największą popularnością cieszyły się magnesy, które promują mniejsze miejscowości z terenu gminy Szubin tj.: Tur, Brzózki, Żurczyn, Samoklęski Duże, Grzeczna Panna, Królikowo, Ciężkowo, Zalesie, Szaradowo, Wolwark, Pińsko, Wąsosz, Chomętowo, Szkocja, Rynarzewo i inne.
Serdecznie dziękujemy, tym którzy odwiedzili nasze stoisko i skorzystali z muzealnej oferty. Jesteśmy wdzięczni także tym, którzy pomogli nam w dekoracji naszego stoiska tj. pani radnej Elżbiecie Katafiasz i panu Błażejowi Berka oraz pani Alicji Weichbrodt.
Na kolejne spotkanie z "muzeum w terenie" zapraszamy w niedzielę 18 września na festynie w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Tam także będą skrzydła, wystawa i sklepik muzealny!
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1317

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan