aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w Szubinie

dodano: 2022-11-14 15:11:39

11 listopada 2022 r. odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Szubinie. Po Mszy św. w intencji ojczyzny, która celebrował ks. proboszcz Jacek Pawelczyk zebrani przeszli na Plac Wolności. Tu głos zabrał burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. "To szczególnie ważne, byśmy wszyscy czuli moralny obowiązek, by pamiętać, bo jak powiedział Marszałek Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - zakończył swoje wystąpienie włodarz miasta.
Następnie przystąpiono do złożenia zniczy i wiązanek kwiatów w biało-czerwonych barwach. Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, która podziękowała za tę część obchodów i zaprosiła zgromadzonych na kolejne odsłony święta m.in. Bieg Niepodległości z UKB. Uroczystość prowadziła dr Kamila Czechowska z Muzeum.
Organizatorzy: Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Rejonowa Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze, Szubiński Dom Kultury, Towarzystwo Historyczne w Kcyni, Uczniowski Klub Biegacza, Urząd Miejski w Szubinie, Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka.
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1341

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan