aktualności

PROJEKT KOBIETA 2024 - spotkanie w Muzeum

dodano: 2024-03-08 12:03:21

W czwartek 7 marca Szubińska Strefa Kobiet i Muzeum Ziemi Szubińskiej zaprosili Kobiety i Mężczyzn na trzecią edycję działania PROJEKT KOBIETA 2024 pt. Kobiety mają głos!. Spotkanie prowadził Radny Rady Miejskiej i Rady Muzeum Stanisław Wypych. Patronat nad wydarzeniem objęły Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska i Zastępca Burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, które na wstępie spotkania mówiły o solidarności między kobietami i wzajemnym inspirowaniu się do działania.
W pierwszej części wydarzenie miało postać panelu, którego moderatorem była dyrektor muzeum Kamila Czechowska. Zaprezentowano trzy tematy: "...kobieta, która zna się na rzeczy" - autorstwa Iwony Kruk; "Morsuję, biegam, jeżdżę na rowerze - bo lubię" - Aliny Brody; "TE sprawy - czyli WDŻ dla dorosłych" - Agaty Czyżewskiej. W części artystycznej wystąpił Teatr AGRAFKA z Chomętowa z bajką pt. Śpiąca Królewna.
W trakcie spotkania nie zabrakło podziękowań. W imieniu męskiej części publiczności prelegentkom i paniom z Teatru AGRAFKA podziękował Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, a wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Nakielskiego Zbigniewem Sabacińskim i radnym powiatowym Jackiem Osińskim muzealniczkom - dyrektor muzeum oraz Iwonie Kruk i Patrycji Banasiak. Nie zabrakło też indywidualnych gratulacji i wyrazów uznania. M.in. Paweł Grochala z Szubińskiego Klubu Morsa uhonorował bukietem kwiatów Alinę Brodę.
Niespodzianką podczas wydarzenia był przepis na "BABKE PO SZUBIŃSKU", który przedstawił burmistrz Mariusz Piotrkowski. Autorski przepis trafił na ekologiczną torbę, którą otrzymały wszystkie Panie!
W tej części spotkania Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska i Zastępca Burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak zaprosiły na sobotni spacer nordic walking do Grzecznej Panny i koncert oraz spotkanie do Kołaczkowa w dniu 16 marca. Życzenia złożył wszystkim Paniom Stanisław Wypych.
Warto nadmienić, że podczas spotkania kilka pań wsparło muzealną akcję "Podziel się sukienką". Były to m.in. Zastępca Burmistrza Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, harcerka Teresa Foigt.
Fotorelacja poniżej:
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1428





Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan