aktualności

Dzień Kobiet na sportowo

dodano: 2024-03-12 08:03:06

9 marca 2024 r. w ramach obchodów Dnia Kobiet w Gminie Szubin zorganizowano marsz Nordic Walking z Szubina do Grzecznej Panny. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyło ponad 100 osób w różnym wieku chcących aktywnie spędzić wolny czas. Po przywitaniu uczestników przez Zastępcę Burmistrza Szubina Panią Wiolettę Borys – Stachowiak oraz Dyrektora Muzeum Ziemi Szubińskiej Panią Kamilę Czechowską odbył się krótki instruktaż przeprowadzony przez instruktora Nordic Walking Daniela Lubawy. Po 5-kilometrowym spacerze z kijkami uczestnicy spędzili czas na terenie sportowo – rekreacyjnym w Grzecznej Pannie. Czekał tam słodki poczęstunek kawa, herbata, ciasto oraz tort, a przy ognisku można było spędzić czas w miłej atmosferze, upiec kiełbaski ufundowane przez Sołectwo Grzeczna Panna oraz wysłuchać legendy o Grzecznej Pannie. Wszystkim Paniom życzenia złożył Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Uczestnicy otrzymali tez drobne upominki.
Dziękujemy mieszkańcom Sołectwa Grzeczna Panna za wspaniałą gościnę. Śmiało można stwierdzić, że nie tylko jak głosi legenda Grzeczna Panna wskaże właściwą drogę, ale także ugości wszystkich przybyłych.
Organizatorami przedsięwzięcia był Burmistrz Szubina, Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Sołectwo Grzeczna Panna.
Był to pierwszy spacer z kijkami, który mamy nadzieję zapoczątkuje cykl spotkań Nordic Walking dla aktywnych mieszkańców Gminy Szubin w każdym wieku, na które już teraz serdecznie zapraszamy.
Szczegóły już wkrótce.
Więcej informacji Referat Obsługi Oświaty tel. 52 391 07 68.
Tekst: szubin.pl

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan