zhp szubin

Harcerska Wigilia
W piątkowe popołudnie w auli szubińskiego Muzeum odbyła się harcerska Wigilia, na której spotkało się grono zuchów, harcerzy i seniorów z szubińskiego środowiska, należącego do Hufca ZHP PAŁUKI im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Smerzynie.

Gościem specjalnym był hm. Sebastian Rojek – honorowy członek naszej drużyny, który przebył 400 km., aby być z nami w ten szczególny dzień. Spotkanie rozpoczęło się obrzędem zuchów, gdzie jedna kandydatka na zucha otrzymała chustę próbną gromady, a druhna Julka Grabowska otrzymała awans na drugą gwiazdkę. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Następnie rozpoczął się wieczór zabaw, w którym Gwiazdor sprawdzał, jak przygotowali się uczestnicy do spotkania z nim. Zabawy ruchowe wprowadziły nas w dobre humory, a następnie każde środowisko miało okazję zaprezentować się podczas świątecznego karaoke. Do konkurencji przystąpili również rodzice naszych milusińskich, którzy wzorowo – ująłbym nawet śpiewająco sprawdzili się w tej konkurencji. Zuchy i harcerze podjęli również próbę zagrania kolędy na bum bum rurkach.

Następnie wspólnie przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne, a Gwiazdor rozdał prezenty. Niespodziewanie Gwiazdorek również otrzymał prezent specjalny, który własnoręcznie wykonała mama jednej z harcerek. Seniorzy zabierając głos, serdecznie podziękowali za możliwość wspólnego spotkania, życząc nam wszystkim wytrwałości w bezinteresownej, szlachetnej pracy, którą wykonujemy prowadząc gromadę i drużynę. Na zakończenie zaprezentowała się nasza druhna Julia Tomkowiak, która zagrała nam na gitarze kolędę „Lulajże Jezuniu”, wprowadzając nas w Świąteczny nastrój. Wieczór zakończył się zawiązaniem Kręgu Przyjaźni wokół Betlejemskiego Światła Pokoju, które towarzyszy nam od czwartku 17 grudnia.

Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji oraz pracownikom Muzeum Ziemi Szubińskiej za okazaną gościnność i możliwość zorganizowania spotkania. Dziękujemy wszystkim zuchom, harcerzom i instruktorom za przybycie oraz pyszną zabawę. Dziękujemy również szanownym Rodzicom za poświęcony swój cenny czas dla nas. Wszystkim życzymy Zdrowych, Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

Materiał: Drużynowy Tomek/Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Feniks" w Szubinie

 Harcerska Wigilia

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan