zhp szubin

Świąteczne spotkanie szubińskich harcerzy w Muzeum
16 grudnia 2016 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiego odbyła się harcerska wigilia, na którą przybyli przedstawiciele wszystkich druzy działających w Szubinie oraz rodzice.
Spotkanie rozpoczęło się od obietnicy zuchowej. Kandydat na zucha – dh. Leszek musiał przejść kilka prób związanych z Prawem Zucha. Były zadania związane ze znajomością Polski, sprawdzające dzielność i prawdomówność oraz koleżeńskość. Na koniec dh. Leszek przeszedł próbę wałkowania charakteru, którą z wielką przyjemnością przeprowadzili rodzice kandydata. Zgromadzeni goście uznali, że wszystkie zadania zostały wzorowo wykonane i tym samym nasz dzielny zuch złożył wyczekiwaną Obietnicę Zucha i otrzymał Znaczek Zucha.
Kolejnym punktem programu było odczytanie rozkazu Komendantki Hufca Pałuki hm. Alicji Przybyłowicz, którym zamknięta została z wynikiem pozytywnym kampania bohater Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Feniks i nadane zostało drużynie imię „Bohaterów Powstania Wielkopolskiego”. W rozkazie udzielono również pochwały naszym seniorom za zorganizowanie uroczystości z okazji promocji książki.
Harcerze jak i zuchy w roku 2016 r. realizowali zadania związane ze zdobywaniem „Odznaki „Bohater” dotyczące Mikołaja Kopernika. Kapituła Odznaki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, po zapoznaniu się z nadesłanymi meldunkami przyznała Odznakę "Bohater" m.in. członkom Grunwaldzkiej Gromadzie Zuchowej Ogniste Pióra oraz członkom Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej FENIKS. Zuchy i harcerze otrzymali wyróżnienia z rąk drużynowych.
Po podsumowaniu harcerskich zmagań wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia i zasiedli przy harcerskim stole.
Nie zabrakło wspólnych śpiewów. Tradycją stało się już prezentowanie przez każdą z grup piosenek świątecznych i kolęd. Wszyscy bardzo się starali, żeby zasłużyć na niespodziankę.
Upominki zostały przygotowane własnoręcznie przez druhny. Każdy otrzymał świątecznego renifera z masy solnej z własnym imieniem oraz pachnące mydełko.
Spotkanie zakończył krąg harcerski ustawiony wokół Betlejemskiego Światła Pokoju.
Bardzo dziękujemy za kolejne wspólne spotkanie wszystkich pokoleń harcerskich.
Dziękujemy również dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamili Czechowskiej za udostępnienie sali i Pani Kasi Tatar za opiekę.
Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017.
Grunwaldzka Gromada Zuchowa Ogniste Pióra
Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego
Próbna Drużyna Wędrownicza „Włóczykije”
Harcerski Krąg Seniorów ZHP
Materiał: phm. Joanna Lewandowska
Więcej zdjęć w galerii --------TUTAJ


powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan