zhp szubin

Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina
Rajd Granica to ogólnopolski, harcerski rajd, organizowany przez Chorągiew Dolnośląską od 26 lat. Uczestnicy przemierzają górskie szlaki Karkonoszy przez 4 dni, następnie spotykają się na finale w Szklarskiej Porębie.
W tym roku we wrześniu wzięły w nim udział dwie drużyny z Szubina.
Przedstawiciele 13 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej Ogniste Pióra zmierzyli się z trasa zuchową. Była to wyjątkowa przygoda w fabule "Opowieści z Narnii". Zuchy po przejściu przez magiczną szafę rozpoczęły swoją 4-dniową przygodę. Spotkały Pana Tumnusa, Bobra, władców Narnii Piotra, Edmunda, Łucję i Zuzannę. Przez cały czas czuwał nad nimi Aslan. Zadania były realizowane w magicznych miejscach zamku Cisy, zamku Bolczów i zamku Książ, do których należało dotrzeć pięknymi górskimi szlakami. Zuchy jak to zuchy zawsze dzielne i uśmiechnięte realizowały zadania i zajęły III miejsce na trasie zuchowej. Gratulacje!!!
Druga drużyna, która uczestniczyła w Rajdzie Granica to 13 Grunwaldzka Drużyna Harcerska Wilcza Wataha z Szubina.
Patrol miał do pokonania trasę zorganizowaną przez Wspólnotę Drużyn Grunwaldzkich z fabułą Baśniogrodu. Na wezwanie Króla Południa, ruszyli oni na ratunek porwanej przez Trolla Gryzeldzie. Uzbrojeni między innymi w mapy, kompas, czekoladę i smocze jajo na swojej drodze spotkali Driadę, Wróżkę, Chochlika, Maga, Krasnoluda oraz Czarownicę. Zmierzyli się z ciekawymi zadaniami i wszyscy zdobyli garść cennych kamieni. Nocowali w schronisku na hali szrenickiej. Następnego dnia dotarli m.in. do Śnieżnych Kotłów, Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem żeby odpocząć w Schronisku "Pod Łabskim Szczytem". W trzecim dniu wzięli udział w grze miejskiej po Szklarskiej Porębie i okolicach oraz popołudniowych zajęciach programowych. W niedzielę zakończyli Rajd poprzez udział w apelu podsumowującym. Było to duże wyzwanie, ale harcerki mimo zmęczenia świetnie sobie z nim poradziły.
Tekst i zdjęcia: phm. Joanna Lewandowska

 Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina Rajd Granica z udziałem drużyn z Szubina

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan