zhp szubin

ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY
Patrol 13 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Wilcza Wataha (Hufiec Pałuki) wziął udział w wyjeździe po Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowanym przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP. W pierwszym dniu zaplanowano zwiedzanie Krakowa. Harcerze obejrzeli wystawę szopek krakowskich i wzięli udział w warsztatach wykonywania krakowskich obwarzanek. Po południu autokarami wszystkie patrole z Chorągwi zostały przewiezione do pensjonatu w Murzasichle. Tam czekała na nich obiadokolacja oraz atrakcja w klimacie góralskim. W drugim dniu wzięliśmy udział w wędrówce po Tatrach udając się na Rusinową Polanę oraz do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Popołudnie wypełnione zostało wodną zabawą w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Po powrocie i obiadokolacji udaliśmy się do Zakopanego na oficjalne otwarcie zlotu betlejemskiego i ogniobranie. W sobotę nasz patrol wziął udział w grze miejskiej po Zakopanem oraz skorzystał z wjazdu kolejką na Gubałówkę. Wczesnym rankiem w niedzielę wszystkie patrole wyruszyły autokarami z Murzasichle do Svit na Słowację. Tam została odprawiona Msza Święta dla harcerzy i skautów. Po mszy nastąpiło oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Chorągwiom, Hufcom oraz harcerkom i harcerzom.
Początkiem sztafety przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.
Pomocą w dobrym przeżywaniu wędrówki BŚP są działania i inicjatywy podejmowane w ramach naszej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu. Tym razem przeżywać ją będziemy pod hasłem: ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY.
phm. Joanna Lewandowska

 ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY ŚWIATŁO, KTÓRE ŁĄCZY

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan