zhp szubin

Światło na szubińskim Rynku
Było to podsumowanie akcji rozpowszechniania „Światła, które prowadzi…”. Harcerze roznieśli Światełko do Instytucji państwowych, oraz niektórych zakładów pracy w Szubinie. Podjęli się misji dostarczenia Światełka do Sołtysów Wolwarku, Pińska i Zalesia. Sołtys Pińska, Pani Grażyna Kubisiak z niecierpliwością oczekiwała na nasze przybycie. Po odebraniu Światełka wraz z Radą sołecką wyruszyła do mieszkańców, aby roznieść gwiazdkowe słodkości dla dzieci, podzielić się Światełkiem z mieszkańcami. Dostarczyliśmy również do Kościołów w Szaradowie, Słupach i Chomętowie. Reakcje były niesamowite! W Kościele w Szaradowie Ksiądz był bardzo wzruszony, ponieważ pierwszy raz otrzymał Takie Światło. W Świetlicy wiejskiej w Królikowie natrafiliśmy na Wigilię dla chorych. Tam zostaliśmy obdarowani słodkościami. Wierni w Kościele w Słupach przywitali nas na stojąco, oddając cześć Światłu, które pochodzi z Groty narodzenia Chrystusa. Natomiast w Kościele w Chomętowie parafianie bili dla nas gromkie brawa. Były to dla nas wielkie przeżycia.
W dniu 23 grudnia 2011 r. w godz. 17.00 – 18.00 Drużyna Harcerska w Szubinie wraz z Kręgiem Instruktorów ZHP zaprosili mieszkańców Szubina na Ognisko rozpalone na szubińskim Rynku ogniem Betlejemskiego Światełka Pokoju, które dotarło do Szubina.
Zaplanowana akcja w przed dzień Wigilii Bożego Narodzenia miała na celu oderwanie mieszkańców od przygotowań świątecznych, choć na chwilę… Aby przyszli do nas, odpalili ogień, stanęli w zadumie i dostrzegli charakter tych Świąt. Przy okazji pośpiewali z nami kolędy, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Przybyli mieszkańcy zabrali ogień do swoich domów.
Dla nas była to jeszcze jedna okazja do świętowania. Tego wieczoru, druh Sebastian Kruszka złożył Przyrzeczenie harcerskie przyjęte przez hm. Benignę Olszewską, która przyznała, iż wiele Przyrzeczeń już w swoim długim harcerskim życiu przyjęła. Ale w takich okolicznościach i przy takim Ogniu robi to Pierwszy raz.
Akcję możemy zaliczyć do udanych i obiecujemy, że na kolejne Betlejemskie Światełko Pokoju przygotujemy się jeszcze lepiej.

Tekst: Tomasz Lewandowski
foto: Kamila Czechowska

 Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku Światło na szubińskim Rynku

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan