zhp szubin

„Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie
29 sierpnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się podsumowanie projektu pn. „Rycerskie zuchy z Szubina”, w którym uczestniczyły dzieci z Gromady zuchowej Ogniste Pióra (Hufiec Pałuki). Na spotkanie zaproszone zostały zuchy jak i ich rodzice. Każdy otrzymał pamiątkowe zdjęcie oraz folder podsumowujący nasze zbiórki. Na ręce Pani Dyrektor Kamili Czechowskiej również przekazaliśmy pamiątkowy zestaw dziękując za wsparcie w naszych działaniach. Drugą część spotkania wypełniła prezentacja filmu przedstawiającego nasze „rycerskie” zbiórki.

Zuchy w trakcie projektu uczestniczyły w warsztatach „ Jak na Zawiszy”, zapoznały się z historią miasta, legendą Szubina oraz postacią Sędziwoja Pałuki. W ramach zajęć rękodzielniczych wykonały makiety zamku, naszyjniki i paski makramowe, sakiewki, tarcze rycerskie oraz kartki do przyjaciół. Zapoznały się z historią bulli gnieźnieńskiej, zwyczajami średniowiecznymi, zaprojektowały swoje stroje. Na ruinach zamku szubińskiego spotkały się z Mariuszem Antoszem, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o historii broni. Zuchy brały również udział w grze terenowej dotyczącej życia Zawiszy Czarnego poszukując zaginionego miecza dzielnego rycerza. Dzieci miały możliwość przymierzenia zbroi rycerskiej udostępnionej nam na zbiórkę. Przeprowadzony został także turniej rycerski, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją waleczność i sprawność. Dzięki pomocy naszych przyjaciół wykonane zostały dyby oraz dupochlast, przysparzające użytkownikom wiele radości. Finałem wszystkich spotkań był udział w Zlocie Grunwaldzkim, na którym zostaliśmy przyjęci do Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich oraz zdobyliśmy tytuł Drużyny Grunwaldzkiej.

Bardzo dziękujemy druhnie Komendant Hufca Pałuki hm. Alicji Przybyłowicz za przychylność na każdym etapie naszej działalności, rodzicom, na których zawsze można polegać oraz wspierających nas w różny sposób: Alicji Bałce, Marzenie Mierzwińskiej i Romanowi Krall. Dziękujemy również Mariuszowi, Przemkowi i Piotrowi z klubu motocyklowego Burning Few MC za pomoc w realizacji nie zawsze prostych pomysłów.

Projekt dofinansowany przez Gminę Szubin.

pwd. Joanna Lewandowska

 „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie „Rycerskie zuchy z Szubina” - podsumowanie

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan