zhp szubin

Zlot ZHP w Smerzynie
W sobotę 17.09 br. harcerski patrol z próbnej harcerskiej drużyny w Szubinie wziął udział w Zlocie Hufca „Pałuki” w Żninie. Docelowo na miejsce spotkania wybrano HOW Smerzyn – miejsce dobrze znane szubińskiej społeczności. W zlocie oprócz szubińskiego patrolu brały udział patrole ze Żnina, Barcina, Piechcina (…). Głównym zadaniem zlotu było oficjalne otwarcie Roku Harcerskiego, a także omówienie głównych zadań na najbliższy rok. Dodatkowo spotkanie stworzyło okazję do integracji, współzawodnictwa i sprawdzenia samego siebie.
Nasz szubiński patrol, składający się z druhów przygotowujących się do przyrzeczenia harcerskiego, z najmniejszym „wyrobieniem harcerskim” spośród wszystkich patroli, spisał się wyśmienicie, zdobywając w biegu harcerskim wysokie noty! Nie było tam pierwszych ani ostatnich, lecz widać, że nauka nie idzie w las. A zapał i determinacja naszych młodych „biszkoptów” jest godna naśladowania.
Dodatkowo młodych adeptów wspierali harcerze z Kręgu Seniorów ZHP w Szubinie, działającym przy Muzeum Ziemi Szubińskiej. Bardzo mocno dopingowali młodzież śpiewem i pląsami. Na wzmocnienie był słodki serniczek domowego wypieku, który Instruktorzy przywieźli z Szubina. Palce lizać!!!
Miło jest mi zakomunikować, iż Harcerstwo powraca do Naszego miasta. Miasta, gdzie bardzo prężnie działał szubiński Hufiec, który przez lata skupiał wiele drużyn i którego zazdrościła nam okolica! W obecnej chwili zarejestrowane są dwie drużyny:
1) Próbna Drużyna Harcerska w Szubinie, działająca przy Domu Harcerza w Szubinie,
2) Próbna Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku w Szubinie przy Zakładzie Poprawczym
w Szubinie.
Obie drużyny powołane Rozkazem L 4/11 przez Komendanta Hufca „Pałuki” Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP hm. Alicję Przybyłowicz.

W tej chwili jeszcze NAS mało widać, ponieważ nie jesteśmy umundurowani – i to jest nasza bolączka. Na pewno będziemy podejmować akcje zarobkowe i współpracę z innymi Instytucjami, które prosimy o wsparcie i przychylne nastawienie.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zrealizowania zadania, jakim był wyjazd reprezentacji-patrolu na zlot. Pierwszy od dłuższego czasu.

Z błękitnym niebem.

Drużynowy
dh Tomasz Lewandowski
Próbna Drużyna Harcerska w Szubinie


 Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie Zlot ZHP w Smerzynie

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan