zhp szubin

Czy ktoś widział Dziub Dziuba?
Gromada zuchowa Ogniste Pióra (Hufiec PAŁUKI) rozpoczęła we wrześniu nowy projekt zatytułowany „Czy ktoś widział Dziub Dziuba” dofinansowany przez Powiat Nakielski. Dzieci poznają tajemnice przyrody, a szczególnie kolorowy ptasi świat. Na pierwszej zbiórce zapoznaliśmy się z naszymi ptasimi sąsiadami korzystając z albumów i prezentacji. Wysłuchaliśmy i rozpoznawaliśmy ptasie trele. Dowiedzieliśmy się jakich zasad powinien przestrzegać obserwator przyrody.
Na drugim spotkaniu wykonaliśmy ptaki z makulatury wykorzystując masę papierową i specjalne formy. Ptaki zostały pomalowane farbami na podstawie wzorów jak i według własnej wyobraźni.
Kolejne spotkanie odbyło się w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Mirosława Rzeszowskiego, który nieodpłatnie udostępnił nam salę na zajęcia, za co serdecznie dziękujemy.
Zbiórkę poprowadziła Pani Małgosia Staszak reprezentując Klub Miłośników Fotografii FLESZ. Zuchy mogły obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz popatrzyć przez obiektyw i lornetkę. Dowiedziały się, w jaki sposób wykonywane są zdjęcia ptakom i ile wymaga to czasu i cierpliwości. Pani Małgosia zaprezentowała swoje piękne zdjęcia przyrodnicze wykonane z ukrycia jak i z lotu ptaka – paralotni. Obejrzeliśmy książki i publikacje o ptakach oraz posłuchaliśmy ptasich dźwięków próbując odgadnąć, co to za gatunek. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.
W sobotę 4 października kilkoro zuchów brało udział w Europejskich Dniach Ptaków w Występie. Mięliśmy możliwość obejrzenia orała bielika, czaplę białą jak i mewę srebrzystą. Zuchy zapisywały wszystkie rozpoznawane przez uczestników gatunki. Uzbierało się ich aż 25!
Przed nami kolejne ptasie spotkania jak i turniej Angry Birds.
Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na nasze zbiórki odbywające się w środy godz. 17-18.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie. Zuchowa przygoda czeka na Was!
WWW.ognistepiora.cba.pl
pwd. Joanna Lewandowska

 Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czy ktoś widział Dziub Dziuba?

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan