zhp szubin

Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie
W Żninie odbyło się spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe zorganizowane przez Żnińską Grunwaldzką Drużynę Harcerską, Ad Astra". W imprezie uczestniczyły zuchy ze Żnińskiej Gromady Zuchowej "Kubuś Puchatek” oraz zuchy z Gromady Zuchowej "Ogniste Pióra” z Szubina. Wszystkie jednostki reprezentują Hufiec PAŁUKI.
W piątkowy wieczór organizatorzy zaprosili nas na nocne zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Było to bardzo niezwykłe przeżycie. Podświetlone tablice przyciągały naszą uwagę. Finałem wieczornego spaceru było zwiedzanie baszty – symbolu Żnina. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści, obejrzeliśmy średniowiecze eksponaty. Na koniec każdy mógł wybić sobie pamiątkową monetę.
Po powrocie do szkoły czekały na nas kolejne atrakcje – wróżby i zabawy katarzynkowo-andrzejkowe. Były tańce z miotłą, wymiana kolorowych spodenek, lanie wosku i wiele interesujących wróżb.
W sobotę odwiedzili nas strażacy prezentując swój wóz oraz jego wyposażenie. Każdy mógł zajrzeć do środka i zapoznać się z całym sprzętem. Goście zaprezentowali nam również pokaz pomocy przedmedycznej.
Kolejnym punktem dnia była gra miejska. Podzieliliśmy się na dwa patrole i wyruszyliśmy do miasta. Tropem postaci z różnych bajek rozwiązywaliśmy zagadki. Każdej grupie udało się zakończyć grę z sukcesem.
Na koniec naszego spotkania udaliśmy się na sztuczne lodowisko. Była to niesamowita atrakcja dla zuchów. Każdy założył łyżwy i próbował swoich sił na tafli.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie dh. phm. Małgorzacie Janickiej. Bawiliśmy się wyśmienicie i zapewne będziemy powtarzać wspólne spotkania.
pwd. Joanna Lewandowska

 Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie Spotkanie Katarzynkowo-Andrzejkowe w Żninie

powrót do poprzedniej strony


Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin, tel. (0-prefix-52) 384-24-75
kreacja i wykonanie InterMan